Minecraft. Naklejkowa Przygoda. Kreator Postaci - Harperkids

Wydawnictwo Harperkids ma mnóstwo fajnych propozycji dla fanów Minecrafta. My szczególnie lubimy te, które wymagają od nas jakiejś interakcji. Właśnie taką pozycją jest "Naklejkowa Przygoda. Kreator Postaci".

To ponad 250 naklejek do wykorzystania w książce. Pomogą nam one nauczyć się jakie wyposażenie ma mieć dana postać, jak tworzyć przedmioty, swojego awartara, budować czy po prostu uzupełniać scenki. Na każdej stronie mamy zadanie do wykonania. Jest ono czytelnie opisane i bez problemu dziecko jest je w stanie wykonać. Oprócz poleceń z uzupełnieniem scen, są też zadania do wykonania typu labirynt, szukanie różnic i sudoku. Fajny pomysł, bo możemy jednocześnie troszkę pogłówkować:) Są też tu strony niemal jakby wyjęte z gry. Mamy dymki z podpowiedziami co się stało, a naszym zadaniem jest dopasować odpowiednie naklejki. Czujemy się jakbyśmy byli w samym środku gry. Takie książki rozwijają kreatywność, wyobraźnię, spostrzegawczość. Są idealne do zabawy i jest to fajna alternatywa na nudę.

Książka ma miękką okładkę i mój ukochany kredowy papier. Jest tu mnóstwo kolorów,  a ilustracje wiernie oddają to co gracz widzi na ekranie. Można powiedzieć, że to Minecraft na papierze...taka odskocznia od komputera. Można zabrać książkę na plażę, do parku, na plac zabaw. Tworzyć swój świat i bawić się do woli zarówno samemu jak i z kolegami. 

Gorąco polecam!

Współpraca z Harperkids