Pojazdy. Moja książeczka z okienkami - Harperkids

Uwielbiamy książki z okienkami. To wspaniały pomysł na lekturę i zabawę w jednym. Wydawnictwo Harperkids w ramach Akademii Mądrego Dziecka wydało właśnie takie pozycje. Jest to seria Moja książeczka z okienkami. My mamy tytuł "Pojazdy", ale jest też książka "Owoce".

Książki z okienkami kryją w sobie tajemnicę. Mamy z pozoru jasną ilustrację, która jednak po otwarciu kryje rozwinięcie scenki. Jest np. obrazek autokaru i pod nim podpis, ale gdy otworzymy okienko to ukazuje się nam scenka jak pasażerowie wsiadają do autobusu oraz odpowiedni do tego podpis. Dodatkowo mamy pytania na każdej stronie z którymi maluch może się zmierzyć tworząc swoje opowieści. Nasza książka poświęcona jest pojazdom jakie mamy, nie tylko na drodze bo też w powietrzu, kosmosie czy na wodzie. To prawdziwa gratka dla dzieci, które pasjonują się pojazdami. Znajdziemy tu samochód, motocykl. ciężarówkę, tramwaj, metro, pociąg, statek, kuter rybacki, balon, helikopter, samolot czy nawet rakietę. 


Ciekawym rozwiązaniem obok okienek są tu okręcane strony. Dwie z nich mają specjalną kręcąca się część dzięki której tramwaj jedzie, samolot, helikopter, latawiec i balon lecą. Bardzo fajne i atrakcyjne dla dziecka rozwiązanie dzięki któremu mamy w książce ruch.

Książki są grubokartonowe, mają bezpiecznie zaokrąglone rogi i strony zrobione tak, że na dłużnej posłużą małym rączką.  Obrazki są proste, a jednocześnie wiernie oddają pojazdy w realnym świecie. Bardzo fajnie to wszystko wygląda, bo nie jest infantylne a jednak skierowane i dostosowane do malucha. To doskonały pomysł na zabawę i lekturę z dzieckiem. Tego typu pozycjami, można przekonać do czytania nawet mniej chętne dzieci, które z pozoru nie interesują się książeczkami.  Gorąco polecam!

 

Współpraca z Harperkids