Dziecko na Warsztat III - PODRÓŻE/PODRÓZNICY

TEMAT: PODRÓŻE, PODRÓŻNICY

Warsztat dla 2 dzieci: 22 miesiące i 6 lat:)

Wycieczki lubimy, często się na takie wybieramy, a niektórych naszych wyprawach możecie przeczytać TU.  Szczególnie bliskie są nam góry...które kochamy. Karol złapał bakcyla górskiego i pytany czy chciałby na wczasy jechać nad morze to od razu odpowiada ze tylko w góry;) Cieszy nas to bardzo, bo możemy razem z dziećmi realizować nasza wielka, wielką pasję:) W tym roku górskie plany mamy dość spore, ale o tym gdzie nas szlak zaprowadzi z pewnością tu przeczytacie;)
Marzy nam się (i z pewnością to zrealizujemy jak tyko Franek będzie większy) taka wyprawa po Dolnym Śląsku. Dawno temu jeszcze przed ślubem z Karolowo Frankowym tatą byliśmy na takiej wycieczce (Wambierzyce, Czermna, Kudowa Zdrój)...wtedy to Góry Stołowe nas zauroczyły i postanowiliśmy ze na pewno tam wrócimy na dłużej! Potem w miarę interesowania się tym terenem doszło wiele wiele innych miejsc...i powstał plan takiej właśnie wyprawy w ramach urlopu...może za rok, może za dwa się uda!

Obecnie tez bierzemy udział w genialnym projekcie między blogowym Mali Podróżnicy organizowanym przez blog: Rodzinne podróże, do tej pory w ramach projektu zwiedziliśmy:

Dlatego ten warsztat będzie nieco okrojony, ponieważ podróżujemy sobie od pewnego czasu niemal codziennie, o czym możecie przeczytać w powyższych linkach:)

Na ten warsztat miałam pewien plan...jednak z przyczyn niezależnych od nas nie mogę go zrealizować - taki post od pewnego podróżnika amatora. Ale żeby nie było że się obijamy...o co to nie;) Karol uwielbia oglądać program podróżniczy Pana Wojciecha Cejrowskiego - niemal każdy odcinek oglądamy! Niedawno widzieliśmy odcinek o Cywilizacji Majów...i zarówno Karol jak i ja zafascynowaliśmy się nią! Dlatego dziś chcemy troszkę przybliżyć sobie tę cywilizację.

Z biblioteki mamy świetną książkę o cywilizacji Majów. Inków i Azteków:Dzięki książce przybliżyliśmy sobie podstawowe wiadomości o Majach którzy żyli na Półwyspie Jukatan w Ameryce Środkowej. Majowie mieli kalendarz (który skończył się w 2012 roku). Uprawiali pomidory i kukurydzę;). Byli doskonałymi budowniczymi. Nie znali koła w pojazdach. Ich wiedza na temat matematyki i astronomii jest zadziwiająca i w zasadzie niewyjaśniona do dnia dzisiejszego! Niedawno Karol bawił się cyframi Majów - dodawał odejmował symbole każdej z cyfr...dlatego nie wracałam dziś już do tego. Frankowi z kolei ksiażka bardzo się podoba i głównie tym się interesował;)
Podczas odcinka Pana Cejrowskiego o Majach, Karol mógł zobaczyć obserwatorium astronomiczne Majów...kosmos to też konik Karola, o naszej wizycie w planetarium pisałam TU
Nasz dzisiejszy warsztat był "kanapowy" leniwie leżeliśmy i czytaliśmy...taki dzień wagarowicza;) 


Zobaczcie co stworzyły inne mamy blogowe:

Słowo mamy ED Montessori Karolowa mama Kreo Team Kreatywnym Okiem Matkopolkowo Bez nudy 360 przygód Bawimy się my 3 Biesy dwa Duśkowy świat Dzika jabłoń Elena po polsku Co i robi robcio Jej cały świat Cały świat Karli Tymoszko Igranie z Tosią Kawa z cukrema Laurowy zawrót głowy Kreatywnie w domu Gagatki trzy Guguiowo Ciekawe dzieci Świat Tomskiego Ohana blog On ona i dzieciaki Nasza przygoda diy My home and heart Mama Aga Konfabula Uszywki Zuzinkowej Mamy Mama na pełen etat Schwytane chwile Pomysłowe smyki Z motylem na dłoni Zabawy z Archimedesem Zakrecony belfer Pomieszane z poplątanym Nasze rodzinne podróże Ogarniam wszechświat Kreatywna mama Nasza szkoła domowa FB Dziecko na warsztat

a 25 kwietnia zapraszamy na warsztat dotyczący zabaw terenowych/podwórkowych