Mali podróżnicy - WIETNAMZaczęliśmy od znalezienia Wietnamu na mapie. Następnie wysłuchaliśmy wszystkich informacji na temat Wietnamu z naszego nowego globusa (oj jest radość) który Karolowi kupiliśmy na 6 urodziny.

Powstaje kolejna cześć naszej podróżniczej prywatnej księgi, a informacje o Wietnamie znalazłam TU i TU i TU, kolorowanki TU i

Oczywiście nie mogło obyś się bez wycieczki do Wietnamu...podróży przez Chiny nie mieliśmy i Karol mówi ze nie liczy się taki warsztat:) Zatem dziś odbyliśmy podróż palcem o mapie (a dokładnie po Karola pokoju) do Wietnamu:) Na samym początku okazało się ze zapomnieliśmy zabrać czapki z domu. Zatem musieliśmy kupić nakrycie głowy w Wietnamie...pech chciał ze zapomnieliśmy pieniędzy...więc musieliśmy liczyć na własną kreatywność - zrobiliśmy kapelusz non la. 


Wyposażeni w kapelusz mogliśmy podróżować dalej. Jednak na piechotę ciężko, a pieniędzy jak wspomniałam nie mieliśmy. Dlatego musieliśmy zarobić - udało się to na plantacji ryżu. W pokoju Karola ukryłam karteczki z rysunkiem ryżu. Zadaniem Karola było je pozbierać:) Wskazówki gdzie może być ukryta karteczka dostawał za wykonanie polecenia (podskok, skłon, przysiad, stanie na jednej nodze, pajacyk).

Następnie wybraliśmy się na targ ("na niby"). Gdzie Karol kupił potrzebne produkty do zrobienia naszej pracy plastycznej. Musiał się targować, bo za dużo nie zarobiliśmy na plantacji ryżu;) Karol kupił kawę, klej i deseczkę (sklejone patyczki laryngologiczne klejem na gorąco) do zrobienia naszej pracy.

Wiedzieliście że Wietnam jest po Brazylii drugim krajem w uprawie kawy? Zatem nasza praca plastyczna jest z wykorzystaniem kawy właśnie:) 
Do tych prac dokleiłam jeszcze po dwie szpatułki i wypalarką napisałam datę urodzenia godzinę oraz wagę i wzrost...i będą mieli zawieszone nad łóżkami:)


Była też zabawa kawą:
W planach była podróż rowerem, niestety pogoda jeszcze nie jest odpowiednia na rower. Karolowi bardzo spodobało się to ze w Wietnamie jest tyle rowerów:)

Nie mogło obejść się bez wyprawy w poszukiwaniu dzikich zwierząt, Karol postanowił tym razem że uda się na poszukiwanie głównie krokodyli, węży jaszczurek i żab. Niestety zastała go noc, więc poszukiwania były nieco utrudnione...ale ostatecznie z latarką dał radę.

Najważniejsze grupy zwierząt żyjących w Wietnamie:

  • rząd naczelnych: gibbony, makaki, kangury, małpiatki
  • duże drapieżniki: niedźwiedź malajski, kot marmurkowy, łasze
  • parzystokopytne: kanczyle, muntiacus, jelenie, banteng, gaur
  • liczne gatunki nietoperzy i gryzoni
  • ogromna różnorodność gatunków ptaków śpiewających i drapieżnych
  • krokodyle, węże, jaszczurki, żaby
  • niezliczone gatunki owadów i bezkręgowców
  Inne Państwa zwiedzone przez nas w ramach projektu:
Projekt organizuje blog: Rodzinne podróże, może macie ochotę się przyłączyć do Małych podróżników?