Franek Einstein i elektryczny palec - Wydawnictwo Wilga

Drugą częścią przygód małego naukowca Franka jest książka Wydawnictwa Wilga "FRANEK EINSTEIN I ELEKTRYCZNY PALEC" również autorstwa Jona Scieszka z ilustracjami Briana Biggsa. 


Tym razem Franek postanawia zająć się tematem energii odnawialnej, a w zasadzie to pragnie stworzyć maszynę która będzie mogła korzystać bez kabli, bez przewodów z energii która znajduje się we wszechświecie. Brzmi niewiarygodnie, a jednak młodemu naukowcowi udaje się stworzyć takie urządzenie - jest nim tytułowy elektryczny palec. Podczas przygód towarzyszy mu wierny przyjaciel Watson oraz roboty Klink i Klank których historię powstania mamy w pierwszej części książki. Jak potoczą się losy nowego wynalazku, czy Franek nie wpakuje się w kolejne tarapaty i jaką rolę odegra tu arcywróg Tobiasz Edison...przeczytacie w tej książce.  


W książce mamy sporo naukowych pojęć (choć mam wrażenie, ze mniej niż w pierwszej części), sporo wiedzy która momentami wydaje się być niezrozumiała dla sześciolatka, jednak widząc reakcję Karola nie specjalnie mu to przeszkadzało. Z pewnością jednak ta cześć stała się inspiracją do kolejnych eksperymentów. Powoli Franek staje się naszym domownikiem, przyłapaliśmy się, ze poza lekturą...również rozmawiamy o tym sympatycznym chłopcu. 

Ta część również zawiera oryginalne ilustrację Briana Biggsa - którego to fanem stał się nasz dwuletni Franio. Podobnie jak w pierwszej części tu również są dwukolorowe, ale tym razem mamy kolor czarny i żółty. Mamy tu diagramy, obrazki, fragmenty z językiem migowym Pana Szympansa...a na końcu przepis na mrówki na patyku Pana Szympansa. 

Książka jest w miękkiej okładce i pomimo, iż ma 195 stron i jest rekomendowana dla dzieci w wieku 9+...skradła serce mojemu sześciolatkowi. Czyta się ją niezwykle szybko, a jak już zacznie się czytać ciężko się oderwać (nawet nam rodzicom). 

Czy polecam? Oczywiście. Podobnie zresztą jak pierwszą cześć "Franek Einstain i silnik antymaterialny". Jest to genialna seria dla małego naukowca, dla dziecka które lubi zgłębiać swoją wiedzę, które lubi wychodzić poza schematy, które dąży do wiedzy. Cały zestaw 4 książek może być wspaniałym prezentem który zainspiruje do dalszej nauki. 


JEŚLI CHCECIE WYGRAĆ JEDNĄ Z KSIĄŻEK O FRANKU EINSTAINIE ZAPRASZAM NA KONKURS, SZCZEGÓŁY POZNACIE TU