"Franek Einstein i turbomózg" - Wydawnictwo Wilga

Trzecią częścią serii o Franku Einsteinie Wydawnictwa Wilga jest „Franek Einstein i turbomózg” autorstwa Jona Scieszki.

Tym razem przenosimy się na stadion baseballowy Midville gdzie koleżanka Franka Janegoodall przygotowuje się do ważnych zawodów trenując swoje rzuty. Franek, Watson, Klink i Klank jej towarzyszą. Podczas swoich obserwacji, Franek wpada na pomysł udoskonalenia ludzkiego ciała, tak aby rzuty i gra szła jeszcze sprawniej. Przerabiamy tu układ mięśniowy, nerwowy i kostny...Franek robi liczne próby, ku przerażeniu Janegoodall. Ostatecznie dochodzi do wniosku...że to wszystko jest w mózgu i postanawia ten narząd udoskonalić. Oczywiście, łatwo nie będzie...pojawia się i tu arcywróg Tobiasz Edison. Po części sprowokowany przez ekipę Franka…Czy Frankowi uda się poprawić ludzki mózg? Czy Janeglldall wygra zawody? O tym dowiecie się z trzeciej części przygód szalonego młodego naukowcy.Oprócz akcji i przygód Franka, mamy tu sporo wiedzy, nauki i eksperymentów. Wiecie jak można "zamrozić mózg"? My wiemy, ale nie zdradzę, bo ten prosty eksperyment można znaleźć w książce. Mamy nie tylko układy w ciele człowieka, ale także zmysły jakie posiada człowiek. Przewija się tu sporo pojęć, a wszystko to wplecione jest w przygody małego naukowca. Książkę czyta się jednym tchem.

Książka jest w miękkiej okładce. Podobnie jak w poprzednich częściach i w tej ilustracje są Briana Biggs. W tej części mamy czarno pomarańczowe rysunki i diagramy. Podobają mi się diagramy w tych książkach!

Czy polecam? Tak. Podobnie jak poprzednie dwie części i ta nam się bardzo podobała. Choć, myślę, że ta jest na chwilę obecną numerem jeden! Jest o ciele człowieka...a to temat który ostatnimi czasy się u nas przewija. 

Jest to bardzo fajny sposób na zarażenie dzieci pasją nauki, tworzenia czegoś z niczego, eksperymentowania i...myślenia!

Polubiliście Franka? My bardzo...dlatego niebawem przedstawimy Wam czwartą część przygód tego sprytnego i bardzo mądrego chłopca:)

O poprzednich książkach z przygodami Franka przeczytacie tu: