GROBOWIEC STRACHU - Wydawnictwo Zielona Sowa

Należymy do wielkich miłośników serii zagadek którą w swojej ofercie ma Wydawnictwo Zielona Sowa. Tym razem odkrywamy z książkami historię. Nasze historyczne śledztwo zaczęliśmy od książki "GROBOWIEC STRACHU" autorstwa Timothy Knapman.


Książki nie czytamy tradycyjnie. Nie podążamy po kolejnych stronach ucząc się i odkrywając ciekawostki. Zabawę zaczynamy na stronie 4 gdzie dowiadujemy się jakie jest nasze zadanie, po czym zostajemy skierowani na stronę 20. Mamy tu pytania i w zależności jak na nie odpowiemy przenosimy się na stronę która jest pod naszą odpowiedzią. Jeśli się pomyliliśmy zostajemy skierowani z powrotem do naszego pytania i możemy poprawić swoją odpowiedź. Taka forma sprawia, że oprócz ciekawych informacji zawartych w książce, jest ona dodatkowo atrakcyjniejsza i się nie nudzi.W książce przenosimy się do starożytnego Egiptu, aby wcielić się tu w postać chłopaka którego marzeniem jest zobaczyć wnętrze wielkiego grobowca w którym pochowany jest faraon i jego kosztowności. Naszym zadaniem będzie schwytanie złodziei. Po drodze spotkają nas liczne przygody, m.in. będziemy musieli przygotować mumię, rozszyfrować hieroglify, zostaniemy otruci...co jeszcze się stanie i czy uda nam się wyjść z piramidy przeczytacie w książce.

Wiecie co oznacza słowo Faraon? Otóż znaczy tyle co Wielki Dom. Nie miałam o tym pojęcia, a Karol cieszy się z  tego odkrycia i zadaje każdemu tą zagadkę:) Wiedzieliście co oznaczają zgolone u kobiety brwi? Jest to w starożytnym Egipcie symbol żałoby...po kocie. Sporo takich ciekawostek jest zawartych w tej właśnie książce. Na końcu książki mamy słowniczek, który dodatkowo utrwala naszą wiedzę. Niesamowita przygoda z historią w tle i pięknymi kolorowymi ilustracjami.


Książka skierowana jest dla dzieci w wieku 6+. Uważam, że wiek jest tu odpowiednio zaznaczony.

Czy polecam? Tak. Szkoda, że lekcje historii w szkole nie są przedstawiane w ten sposób. Szczerze? Dużo nowości dowiedzieliśmy się z tej właśnie książki. 

Inne książki z tymi nietypowymi zagadkami które polecamy to: