PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI - Guma guar

Dziś 21 piątek z eksperymentami...zabawa trwa dalej:) Jeśli chcecie bawić się z nami zasady są TU. A jeśli szukacie inspiracji do eksperymentów to zapraszam na podsumowanie 4 miesięcy piątków z eksperymentami....było aż 117 eksperymentów TU.


Jakiś czas temu kupiliśmy zestaw do doświadczeń z Trefla (który nas mocno rozczarował). Był tam eksperyment z gumą guar która to bardzo mnie zaciekawiła. Składniku tego było niewiele, zatem postanowiłam kupić więcej (dostępne np. na allegro:)) do naszych  doświadczeń...bo podobno da się z gumy guar w połączeniu z wodą zrobić piłkę skoczkę.


Potrzebujemy:
  • guma guar
  • woda
  • barwnik
  • pojemnik
  • drewniana szpatułkaRobiliśmy przeróżne proporcje woda-guma guar. Mieszaliśmy, ugniataliśmy...i w żaden sposób nie chciała nam wyjść piłka skoczka. W ogóle żadna piłka nie chciała nam wyjść;) Wyszedł słabej jakości glut. Bez porównania lepszy wychodzi z żelfiksu i ksielu

Generalnie słabo wyszło, ale frajda Franka była nieziemska. Bo legalnie wiele razy mógł, łączyć, mieszać i coś tam mu powstawało. Dotykał tego "gluta" próbował dokładnie mieszać, bo ciężko było uzyskać jednolita masę...w zasadzie nam to nie wyszło. Zaraz, zaraz w sumie wyszła raz niby piłeczka, ale skoczka to na pewno nie była...po 24 rozpuściła się nam w woreczku foliowym:) Choć...przyznam, ze samo eksperymentowanie z gumą guar (choć z innymi składnikami też) jest super zabawą, a czasami u nas o efekt nie chodzi tylko o działanie:)

Wszystkie eksperymenty które robiliśmy, znajdziecie TU

****************
W tym tygodniu bawiły się z nami blogi: