Gra LOTERYJKA ŚWIAT 3+ - Kapitan Nauka

Kapitan Nauka ma sporo ciekawych pozycji dla najmłodszych. Ostatnią z nowości jest rewelacyjna Gra LOTERYJKA ŚWIAT 3+.Solidnie wykonane pudełko na wzór walizeczki ze sznureczkiem do noszenia, zawiera 6 prostokątnych plansz i 36 żetonów. Plansze i żetony są wykonane z lakierowanej tektury, są one solidne i kolorowe. Obrazki na planszach są cudne! Do każdej planszy pasuje 6 żetonów. Zadaniem dziecka jest przyporządkowanie żetonów do właściwych planszy w odpowiednie miejsca.


Mamy tu 4 warianty gry:
  • WARIANT 1 – to gra dla pełzacza czyli początkującego gracza. Gracz dostaje jedną planszę i 6 pasujących do niej żetonów. Zadaniem gracza jest ułożenie żetonów na właściwych miejscach na planszy.
  • WARIANT 2 – to gra dla gracza wymiatacza. Rozkładamy od 2 do 6 plansz oraz wszystkie pasujące do nich żetony, które dodatkowo dokładnie mieszamy. Gracz ma za zadanie ułożyć wszystkie żetony na właściwych planszach.
  • WARIANT 3 – przeznaczony jest dla gracza zapamiętywacza. Może tu grać 2-6 uczestników. Każdy z graczy ma jedną plansze, a żetony obrazkami do spodu rozkładamy na stole. Każdy z graczy losuje żeton jeśli pasuje do jego planszy układa go w odpowiednim miejscu, jeśli nie odkłada na miejsce. Każdy z graczy obserwuje odkładane żetony na miejsce i jeśli to jego element, zapamiętuje gdzie położony jest żeton. Wygrywa gracz, który pierwszy uzupełni swoją planszę.
  • WARIANT 4 – to gra dla rozrabiaczy. Każdy z graczy ma swoją planszę. Żetony rozkładamy obrazkami do góry. Zadaniem uczestników jest jak najszybsze ułożenie żetonów na planszy...przy czym wszystkie chwyty są tu dozwolone...

Gra przeznaczona jest dla dzieci 3+. Franek jeszcze nie ma 3 lat, ale radzi sobie super z tą grą. Bardzo ją lubi, ma swoje ulubione plansze i często sam sobie je układa:)

Dodatkowym atutrem jest temat gry. Świat - czyli mamy wodę, ląd, powietrze, kosmos...bardzo trafnie dobrane plansze, któe uczą, bawią i dają sporo frajdy.


Czy polecam? Tak. Piękne i solidne wydanie, ciekawy pomysł i sporo zabawy już u trzylatków!  

Dla młodszych graczy proponuję też LOTTO Kolory.


Post bierze udział w super projekcie: Grajmy :)