Już czytam - Wydawnictwo Zielona Sowa

Niektórzy dorośli zapomnieli już, jaką fascynującą przygodą może być podróż poprzez stronice książki, przemierzając krainy, biorąc udział w ciekawych przygodach. Jeżeli już sami zapomnieliśmy, jaką frajdą może być czytanie książek, to w jaki sposób zachęcić do nauki czytanie i późniejszego czytania książek nasze dzieci, naszych podopiecznych? Bardzo interesującym pomysłem wykazało się Wydawnictwo Zielona Sowa, które wydało serię książeczek dla najmłodszych „Już czytam”. Powyższa seria, to książki o wciągającej tematyce, pełne przygód, zagadek do rozwiązania, ładnie ilustrowanych, skierowana do dzieci, które potrafią już czytać, jak i do dzieci, które dopiero co uczą się tej umiejętności.

Juz prezentowałam Wam kiedyś ksiażkę z tej serii TU. Teraz ukazały się dwie nowości: "Dziwny Staruszek" i "Zaginął Tygrys".
"Dziwny Staruszek" to książka autorstwa Anieli Cholewińskiej - Szkolik. Opowiada losy psa Kropka, któremuy pomagają Filip i Majka. Jaką rolę ogrywa tu dziwny staruszek i czy wszystko dobrze się skończy, przeczytacie w książce. 

"Zaginął tygrys" to książka autorstwa Katarzyny Szestak. To historia zaginięcia Tygrysa. Śledztwo prowadzi tu Jasiek. Jakie ma pomysły i do jakich wniosków dojdzie dowiecie się z książki.


Co w serii „Już czytam” jest wyjątkowego? Książki napisane są dużą, ładną czcionką, prostym i przystępnym dla najmłodszych językiem. Ciekawym rozwiązaniem jest znajdujący się na końcu książki słowniczek, objaśniający słowa, które mogą być niezrozumiałe dla dzieci. Ale to jeszcze nie wszystko, ponieważ w książeczce znajdują się także zadania, które pomogą sprawdzić, czy dziecko zrozumiało to, co przeczytało, jak i sprawdzić jego pamięć (bez obaw – są też sprytnie schowane odpowiedzi do zadań). Historie zawarte w serii „Już czytam” nie są skomplikowane, z racji odbiorcy są raczej proste, ale zarazem ciekawe i nie nużące czytelnika. Sama mając w domu dziecko, które „wchodzi” w świat samodzielnego czytania książek, korzystam z serii Wydawnictwa Zielona Sowa. Dlatego z całą pewnością polecam każdemu książeczki „Już czytam”. Dziecko nie tylko uczy się i ćwiczy czytanie ale przy okazji bardzo dobrze się bawi, próbując samodzielnie rozwiązać zagadki zawarte w treści książeczki.