100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę - materiały do pobraniaW tym roku obchodzimy wyjątkową rocznicę. 100 lat temu Polska odzyskała niepodległość. Po 123 latach znów pojawiła się na mapie Europy. Do tej rocznicy przygotowujemy się od dawna. Uważam, że takie tematy powinny pojawić się w każdym domu, bo tu dziecko powinno uczyć się patriotyzmu. Nie ma trudnych tematów, należy po prostu do nich podejść właściwie.W tym roku przygotowałam dla Karola 3 karty pracy. Jeśli macie ochotę też możecie je pobrać na dole postu i pobawić się z nami. Pierwsza to kolorowanka flagi Polski i naszego kraju, druga to krzyżówka, a trzecia to wykreślanka. Karol ostatnio bardzo lubi krzyżówki i z pewnością nie jest to ostatnia krzyżówka u nas. Mi tez zrobienie jej sprawiło sporo frajdy więc niebawem znów coś Wam udostępnimy.


Karol ma 8 lat i całkiem świadomie podchodzi do historii naszego kraju. W zasadzie od początku tego roku temat Odzyskania Niepodległości przewija się w naszym domu. Polecam Wam genialną książkę Wydawnictwa Bis „A u nas powstanie!” oraz książkę Wydawnictwa RM „Marszałek Józef Piłsudski” z pewnością obie książki będą dobrym wstępem do rozmów o tej okrągłej rocznicy.  

 

 

Przypomnieliśmy sobie również nas zeszłoroczny plakat 

 


Jeśli szukacie pomysłów na 11 listopada więcej inspiracji znajdziecie w naszym poście zbiorczym TU 
 


MATERIAŁY DO POBRANIA:

  
Jeśli wpis się Wam podoba udostępniajcie. Zachęcam tez do polubienia naszego fanpage, wtedy będziecie ze wszystkim na bieżąco: KAROLOWAMAMA


**************

Post bierze udział w projekcie:
                                      

Więcej przeczytacie na blogu: Mamajanka i on