Mapa świata - Układanka - ZABAWKI Z DUSZĄ

Niedawno pisałam Wam o Szufladce Montessori, jeśli przegapiliście ten post możecie go przeczytać TU.  Tym razem z tego samego sklepu Zabawki z duszą chciałam pokazać Wam prze genialną pomoc również zachowaną w stylu Montessori, a mianowicie MAPĘ ŚWIATA, która jest piękną układanką. 
 

Temat geografii jest z nami niemal od zawsze, jeśli śledzicie blog to różne mapy i tego typu zagadnienia często się  u nas pojawiały. Do pełni szczęścia brakowało nam takiej układanki. Kiedy do nas trafiła cieszyliśmy się jak dzieci:) Każdy kolejno, nawet ciocia moich dzieciaków, która jest geografem się nią zachwycała.
Nasza mapa jest drewniana. Ma wymiary 50 x 35 cm. Mamy tu zachowane kolory zgodne z pedagogiką Montessori. Każdy kontynent to inny kolor, zgodny z wytycznymi tej właśnie metody. Jeśli jednak wolicie naturalny wygląd jest możliwość zamówienia mapy w kolorze naturalnym. Kontynenty mają specjalny uchwyt aby można je było łatwo wyjąć i następnie włożyć. Mamy tu ruchome elementy: Europę, Afrykę, Azję, Australię, Antarktydę, Amerykę Północną i Amerykę Południową. 

Celem tego typu pomocy jest poznanie położenia kontynentów, nauczenie się ich nazw, poznanie zwierząt, zabytków...tak naprawdę z mapą można robić wszystko. Można wydrukować karty Montessori i się tak bawić, można układać swoje zwierzątka czy też zabytki, można odrysowywać, można użyć do zabaw sensorycznych. To nauka o świecie w doskonałym wydaniu. Dla Klary okazało się świetną zabawą wkładanie i wyjmowanie kontynentów z większym jednak naciskiem na wyjmowanie;) Franek bawi się zwierzątkami i zabytkami mając sporą frajdę. Czekamy właśnie na kuriera z odpowiednimi figurkami. 

Dlaczego akurat ten sklep? Uwielbiam małe rodzinne firmy, bo mam tu pewność, że każdy element jest dopracowany, dopieszczony i mega starannie wykonany. Właśnie taka jest ta mapa. Jest tu dbałość o każdy najdrobniejszy szczegół. Bezpiecznie wyszlifowane krawędzie, dobrze pokryte kolory. Wszystko na najwyższym poziomie.  
 

Jestem zachwycona mapą, jej mnogością wykorzystania i jakością. Gorąco polecam Wam jako pomoc do domu, przedszkola, szkoły. Może to też być wyjątkowy prezent dla dziecka, który z jednej strony jest zabawką, a z drugiej doskonałą pomocą do nauki. Uwielbiam naukę przez zabawę, a to właśnie mamy w tej układance.

  Zabawki z duszą