GRECJA - Mali Podróżnicy

Co prawda przed Grecją były Włochy...ale do nich wrócimy, a dziś zwiedzamy Grecję:) A to wszystko w ramach projektu Mali Podróżnicy zorganizowanego przez Ninę z  bloga Nasze Rodzinne Podróże. Powodem takiej podmianki krajów jest książka "Odyseja" po przeczytaniu której Karola temat mitów jeszcze bardziej zaciekawił przenieśliśmy się chcąc czy nie do Grecji i przy okazji poznaliśmy ten kraj:)


Poznaliśmy położenie Grecji na mapie ściennej i wysłuchaliśmy ciekawych informacji na temat tego kraju na naszym globusie interaktywnym. 
Zdrapaliśmy Grecję na naszej podróżniczej Mapie zdrapce PlayPrint o której pisałam TU.Kolejnym już stałym punktem naszych podróży po Europie jest kolorowanka Wydawnictwa Olesiejuk "Miasta Europy do kolorowania" (o której pisałam TU) w której nie tylko kolorujemy, ale przede wszystkim poznajemy zabytki i różne ciekawe miejsca w danym kraju. 
Z taką wiedzą przystąpiliśmy do  kolorowania flagi Grecji.

Jako pracę plastyczną związaną z Grecją zrobiliśmy wieniec laurowy
Była też malutka mini olimpiada, po której Karol otrzymał puchar.


Po tych wszystkich informacjach i zabiegach...przystąpiliśmy do tego na co Karol czekał - czyli do tematu mitologii. Szczególnie bliskiego w ostatnich dniach za sprawą genialnej książki Wydawnictwa Olesiejuk "Odyseja" o której pisałam TU. Kiedy w książce przewijali się kolejni bogowie, widziałam mały mętlik u Karola, dlatego zrobiliśmy "drzewo genealogiczne" głównych bogów mitologii greckiej.


Karol namalował walkę bogów:Franka z kolei zainteresowały niezwykłe ilustracje w książceNasze drzewo genealogiczne sporo ułatwiło i już wiadomo kto jest kim dla kogo:)


Nigdy nie sądziłam, że Karol tak bardzo zainteresuje się mitologią i tyle tematów z tego wyniknie:)