WŁOCHY - Mali Podróżnicy

Kolejnym miejscem które odwiedzamy podczas  podróż po Europie w ramach projektu Mali Podróżnicy zorganizowanego przez Ninę z bloga Nasze Rodzinne Podróże są Włochy.



Naszą podróż rozpoczęliśmy od odnalezienie państwa na naszej mapie ściennej. Karol doskonale już wiedział, gdzie są Włochy. Państwo to dość mocno go interesowało jakiś czas temu, a to za sprawą Koloseum i walk gladiatorów. Poza tym kuchnia włoska jest jedną z naszych ulubionych:)


Następnie na naszym globusie interaktywnym Karol wysłuchał różnych ciekawostek na temat tego kraju oraz posłuchał hymnu narodowego. 


Z takimi informacjami przystąpiliśmy do zdrapania Włoch na Mapie zdrapce PlayPrint o której pisałam TU.



Podobnie jak w poprzednich krajach tej edycji przeszliśmy do kolorowanki Wydawnictwa Olesiejuk "Miasta Europy do kolorowania" (o której pisałam TU). Cała seria kolorowanek nie ma sobie równych i uważam, że to najlepsze tego typu pozycje na rynku. Poznaliśmy zabytki i ciekawe miejsca we Włoszech. które dla utrwalenia Karol pokolorował:) Oczywiście dla Karola najważniejsze jest Koloseum.



Następnie zrobiliśmy flagę. Z tyłu ją podpisaliśmy i nakleiliśmy kontury państwa.

Wiedzieliście, że Włochy są największym producentem wina! Zawsze myślałam, że to Francja...a tu się okazuje, że Francja jest na drugim miejscu. Dlatego nasza praca plastyczna związana jest właśnie z tematem winnic. Zrobiliśmy kiść winogrona, odbijając korkiem z wina kulki winogrona. Z kolei liście są odbijane folią bąbelkową na kartce a następnie wycięte.








Jest mały niedosyt...pewnie za jakiś czas znów wrócimy do tematu Włoch. 
,