RZYMSKI WYŚCIG - Wydawnictwo Zielona Sowa

Kolejną książką z serii Historycznego Śledztwa którą się zachwycamy jest "Rzymski wyścig" autorstwa Timothy Knapmana Wydawnictwa Zielona Sowa.


Książki nie czyta się klasycznie strona po stronie. Przygodę rozpoczynamy na stronie 4 gdzie dostajemy wyjaśnienie naszej misji i jesteśmy przekierowani na stronę 19. Co wcale nie oznacza, że kolejną stroną będzie 20. W książce numer strony uzależniony jest od naszych odpowiedzi na pytania. Jeśli nasza odpowiedź jest błędna i idziemy zgodnie z nią na polecaną stronę, dostajemy tam informację o złym wyborze, czasami też wyjaśnienie oraz wracamy do pytania i możemy poprawić swój wybór. Zawsze przy prawidłowej odpowiedzi mamy krótkie wyjaśnienie. Dzięki czemu nasza wiedza zostaje wzbogacona. Ważne są tu symbole przy numerach stron, bo to po nich szukamy odpowiedzi. Poruszanie po książce jest proste. Dodatkowo kolorowe ilustracje zachęcają do zabawy w historyczne śledztwo. 


W "Rzymskim wyścigu" przenosimy się do starożytnego Rzymu. Trafiamy tu akurat w dzień w którym Cesarz urządza marsz triumfalny z okazji ostatniej zwycięskiej bitwy. Naszym zadaniem jest poznać Cesarza. Po drodze oczywiście spotykamy liczne przygody, spotykamy niebezpiecznych ludzi, ale także tych którzy są nam przychylni. Niemal przez całą misję depcze nam po piętach złodziej, którego przyłapaliśmy zaraz na samym początku książki. Czy uda nam się spotkać z Cesarzem? Czy ujdziemy cało ze spotkania z złodziejem? Dowiecie się z książki. 

Ta pozycja jest dla nas jedną z trudniejszych i okazuje się jak mało wiemy o starożytnym Rzymie...ale dzięki niej właśnie mamy motywację do zgłębienia wiedzy:) Do tej pory pasją była mitologia grecka...dzięki książce poznaliśmy troszkę i mitologię rzymską. Z pewnością, nie zostawimy tego tak i i poznamy bliżej mitologię rzymską! Takie książki przybliżają dziecku wiedzę po którą normalnie niekoniecznie by sięgnął. Jest to bardzo atrakcyjna forma rozbudzania zainteresowań u młodego czytelnika. 

Wiecie, że Koloseum mogło pomieścić 50 tysięcy ludzi! Był on największym amfiteatrem na świecie. Czy wiecie do czego Rzymianie używali gąbki na patyku? Może wiecie jak się myli i jaką rolę w tym odgrywała oliwa? Albo jaki jest klasyczny strój Rzymianina? Jeśli nie, to zachęcam to tej lektury:)

Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6+ i uważam, że jest to odpowiedni wiek. Na końcu mamy słownik z pojęciami jakie mamy w naszej przygodzie. Możemy rozpocząć od słonika i dopiero potem przechodzić do książki, albo zakończyć zabawę na słowniku i tak podsumowując swoją wiedzę. My wolimy drugą opcję i wszystkie zagadki przechodzimy w ten sam sposób.

Czy polecam? Tak! Podobnie jak inne zagadki Wydawnictwa Zielona Sowa. Genialna seria. Świetny pomysł. Super zabawa, a przede wszystkim rozbudzanie pasji u dziecka. Gorąco polecam! My jesteśmy zachwyceni, pozatym te książki się nie nudzą. To już 8 zagadki...a Karol chce więcej!

Nie interesuje Was ten temat? To nic, są też inne książki z tymi nietypowymi zagadkami które polecamy: