Płuca

Kolejną częścią ciała którą Karol chciał się zająć (bo to on wybiera i wymyśla co chce robić z zakresu człowieka) są PŁUCA. U nas zabawa trwała 2 dni.


Tradycyjnie rozpoczęliśmy od kolorowania płuc, których model przykleiliśmy na nasz plakat człowieka - coraz ciekawiej zaczyna wyglądać. A kolorowankę znalazłam TU. Karol bardzo lubi kolorować narządy, a w trakcie kolorowania ja czytam różne informacje i tu sporo pojawia się pytań.


Po zakończonym kolorowaniu, Karol postanowił, że zrobi z modeliny swój model płuc...takie spontaniczne DIY:) Pomysł i wykonanie to absolutnie w 100% działania Karola. Uwielbiam, po prostu uwielbiam tę jego kreatywność i ogromną chęć działania!Tradycyjnie już, był też czas na książki.
Karol bardzo lubi książkę Mały doktor, o której pisałam TU.

Korzystaliśmy też z kolejnej interaktywnej ksiażki, Rentgen, o której pisałam TU. Karol lubi tego typu książki i praca z nimi jest wielką przyjemnością i zabawą...j też lubię, bo zawsze coś zostanie w głowie z tych działań:)

Nasza kolorowankę płuc, Karol przykleił na plakat człowieka. Dokleił jeszcze podpisy części z jakich zbudowane są płuca - jeśli chcecie te materiały, do pobrania na dole postu:)


Po tej wiedzy...przyszedł czas na model płuc DIY. Pisałam o nim w ramach naszej zabawy w Piątki z Eksperymentami TU. Chciałam, aby Karol obaczył, wyobraził sobie jak działają płuca. Przy okazji było sporo zabawy i zdaniem Franka hokus pokus:)
Materiały do pobrania:PŁUCA 
Jeśli będziecie nas śledzić i zbierać wszystkie materiały dotyczące ciała człowieka...Będziecie mogli zrobić lapbook:) Oprócz materiałów które udostępniam, do lapbooka będa potrzebne materiały z linków które podaję w każdym poście:) Jeśli pobieracie ten plik, prosze zostawcie komentarz...będą inne pliki do ściągnięcia z innych tematów dotyczących ciała człowieka i chciałabym wiedzieć czy są zainteresowani takimi materiałami i czy jest sens to udostępniać:)


TEMATY które już były i są tam pliki do pobrania:


JEŚLI CHCECIE BYĆ A BIEŻĄCO Z TYM CO SIĘ U NAS DZIEJE, ZAPRASZAM DO POLUBIENIA NASZEGO PROFILU NA FACEBOOKU: karolowamama