Ucho

Kolejną częścią ciała o której chciała się Karol uczyć jest UCHO. Tzn...przed uchem były płuca, ale o tym dopiero w piątek i sobotę przeczytacie:)


Naszą przygodę rozpoczęliśmy od nauki jak zbudowane jest ucho. Rysunek z budową ucha znalazłam TU. Był czas tu na książki...Przy okazji tej nauki....Karol odkrył błąd w książce. Tak niespełna 7 latek odkrył, że w książce źle są podpisane części w uchu - i to tak konkretnie źle:) 


 Właśnie tu występuje błąd:

 
Niezawodną książką i bez błędów jest: "Ludzkie ciało". Jak ju wspominałam jest to książka którą Karolowy tata kupił sobie jeszcze w szkole podstawowej...przed denominacją złotówki:) Karol ją uwielbia, i te schematy człowieka...mega!Posiłkowaliśmy się też książką Ludzkie ciało, której osobiście nie lubię, ale jakoś mało o tym słuchu znalazłam w naszych pozycjach...Ksiażka miała do złożenia model człowieka - taki z tektury, który ciągle nam się rozpadał, ostatecznie porzegnaliśmy się z nim. Marzy mi się dla Karola taki prawdziwy model człowieka. Mamy drugi plastikowy z Clementoni, ale tez szału nie ma:/Kolejną książeką która się nie nudzi to książka o ciele człowieka pisana z humorem i przymrożeniem oka...ale zawierająca tez dawkę wiedzy. Karol ją lubi, są tam "labirynty" i często z niej korzysta. Gorąco polecam, ja kupiłam ją jakiś czas temu...i to jest u nas hit:)Omówiliśmy wszystkie części budowy ucha, funkcje narządu słuchu. Rozmawialiśmy o wadach słuchu - tu Karol był bardzo zainteresowany. Materiały udostępniam na dole postu:)

Następnie pokolorowaliśmy model ucha na nasz plakat człowieka, a model ten znalazłam TU. Wszystko wycięliśmy, poskładaliśmy i Karol nakleił ucho na plakat.
Materiały do pobrania: UCHO 
Jeśli będziecie nas śledzić i zbierać wszystkie materiały dotyczące ciała człowieka...Będziecie mogli zrobić lapbook:) Oprócz materiałów które udostępniam, do lapbooka będą potrzebne materiały z linków które podaję w każdym poście:) Jeśli pobieracie ten plik, proszę zostawcie komentarz...będą inne pliki do ściągnięcia z innych tematów dotyczących ciała człowieka i chciałabym wiedzieć czy są zainteresowani takimi materiałami i czy jest sens to udostępniać:)

TEMATY które już były i są tam pliki do pobrania:

JEŚLI CHCECIE BYĆ A BIEŻĄCO Z TYM CO SIĘ U NAS DZIEJE, ZAPRASZAM DO POLUBIENIA NASZEGO PROFILU NA FACEBOOKU: karolowamama